تعمیر ماشین آلات صنعتی

قطعات جوش لیزر

دستگاه جوش لیزر یکی از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی میباشد که میتواند برای جوشکاری به راحتی و با سرعت بالا مورد استفاده قرار گیرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه جوش لیزر ایمنی بالای این دستگاه است که از خطرات و مشکلات احتمالی بعد از آن جلوگیری میکند. در ادامه به طور تخصصی به معرفی دستگاه لیزر و قطعات جوش لیزر پرداخته خواهد شد.

معرفی دستگاه جوش لیزر

دستگاه جوش لیزر، تفاوت چندانی با سایر دستگاه های لیزری نداشته و تنها در کارکرد آنها متفاوت است. این دستگاه میتواند در صنایع گوناگون و متنوعی مانند خودروسازی، کشتی سازی و.. مورد استفاده قرار بگیرد و برای پروژه های بزرگ و استفاده مداوم مناسب تر و کاربردی تر از دستگاه های جوش دستی باشد.

آشنایی با قطعات جوش لیزر

همانطور که میدانید، دستگاه های صنعتی و بزرگ از قطعات و اجزای کوچکتری تشکیل میشوند و به این ترتیب در صورت بروز مشکل، به راحتی میتوان بعد از شناسایی مشکل، نسبت به برطرف کردن آن و یا تعمیر و تعویض قطعات اقدام کرد. به همین منظور در ادامه به طور تخصصی به معرفی قطعات جوش لیزر میپردازیم.

  • بدنه دستگاه جوش لیزر

همانطور که میتوان حدس زد، بدنه دستگاه قسمت خارجی و فریم دستگاه است که اجزا و قطعات جوش لیزر را درون خود جای داده است. این بخش شامل سایر قسمت ها از جمله محل قرارگیری سیستم ها و موتور و اجزای سیم کشی میباشد.

  • سورس لیزر

همانطور که میدانید قلب یک دستگاه لیزری، سورس لیزر است که اشعه لیزر را تولید میکند. در قسمت سورس لیزر، با اعمال مواد لیزر به صورت گاز و جامد، اشعه لیزر تولید شده و به وسیله فیبرهای نوری منتقل میگردد. سورس لیزر،  خود به بخش ها و قطعات کوچکتری تقسیم بندی میشود که مهم ترین آنها، تیوب، آینه و… میباشد.

  • چیلر دستگاه جوش لیزر

برای انجام عملیات برش توسط دستگاه جوش لیزر، پس از مدتی استفاده دمای اجزا و قطعات بالا رفته و میتواند مشکلات بزرگتری را ایجاد نماید، به همین منظور توصیه میشود از قطعه چیلر یا خنک کننده استفاده شود که میتواند دمای هد برش و سایر قطعات جوش لیزر را در هنگام استفاده، کاهش دهد.

  • هد دستگاه جوش لیزر

یکی از قطعات اصلی دستگاه جوش لیزر که عملیات جوشکاری را به طور کامل انجام میدهد و عضو اصلی دستگاه جوش لیزر در جوشکاری است که وظیفه هدایت اشعه لیزر و انتقال به مکان مورد نظر را به عهده دارد. یکی دیگر از قطعات جوش لیزر نازل جوش است که در انواع مختلفی تولید میشود.

نازل جوش تخت، نازل جوش فیله خارجی، نازل جوش داخلی و نازل سیم پرکننده از انواع نازل ها هستند.

  • سیستم CAM

در دستگاه های جوش لیزر که از سیستم CAM برای اجرای دستورات استفاده میکند، تولید و طراحی به کمک کامپیوتر صورت میگیرد. به این وسیله تمام مراحل طراحی به کمک سیستم های از پیش تعیین شده و برنامه های داده شده به سیستم کنترلر منتقل شده و به کمک نرم افزارهای سیستم های CNC و DNC انجام میشود.

  • سیستم CAD

این سیستم که به منظور طراحی دو بعدی و سه بعدی مورد استفاده قرار میگیرد به طور کلی میتواند به کمک مهندسان و متخصصین کار با دستگاه های جوش لیزر آمده و از این طریق میتوانند طرح های مد نظر خود را در این سیستم های کامپیوتری طراحی کنند

  • گاز محافظ

یکی دیگر از موارد نسبتا مهم در مورد کار با دستگاه جوش لیزر، استفاده از یک گاز محافظ است که میتواند از اثرات مخرب مانند مقاومت کم و شکننده بودن نقاط جوش، جلوگیری به عمل آورد.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعات کلی در مورد دستگاه جوش لیزر ارائه شود و در نهایت به معرفی قطعات جوش لیزر پرداخته شد. به طور کلی میتوان گفت اگر میخواهید نسبت به تعمیر و تعویض قطعات جوش لیزر و یا سایر دستگاهها و ماشین آلات صنعتی اقدام نمایید، میتوانید با کارشناسان مجموعه پایا پیشرو سرویس به شماره تلفن های  55490207-021 و 55490208-021 تماس بگیرید.

خدمات تعمیر پایا پیشرو سرویس
تعمیر پرس برک
کاربرد پرس برک
تعمیر دستگاه برش پلاسما
تورچ برشکاری پلاسما
نازل پلاسما
تعمیر دستگاه لیزر فایبر
قطعات لیزر فایبر
لوازم لیزر فایبر
هد لیزر فایبر
لنز دستگاه فایبر
دستگاه برش لیزر
لنز دستگاه برش لیزر
قیمت عدسی دستگاه لیزر
آموزش راه اندازی لیزر
دستگاه لیزر حکاکی
قطعات جوش لیزر
نازل جوش لیزر
گان جوش لیزر
تعمیر گیوتین
یورواستمپ
تعمیر پرس هیدرولیک
تعمیر پانچ صنعتی
تعمیر رول به شیت
تعمیر پرس ضربه ای
تعمیر برش CNC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *