تعمیر ماشین آلات صنعتی

نازل پلاسما

همانطور که میدانید برش پلاسما یکی از روش های مورد استفاده در صنعت است که به کمک آن میتوان ورقه های ضخیم فلزی را برش داد. این کار به کمک اجزا و قطعات کوچک تر دستگاه برش پلاسما که شامل تورچ برشکاری پلاسما و سایر قطعات میشود، صورت میپذیرد، در ادامه به طور دقیق تر به این موضوع پرداخته میشود، با ما همراه باشید.

نازل پلاسما

نازل پلاسما یکی از قطعات دستگاه برش پلاسما میباشد که به کمک آن هوا از نازل خارج شده و شروع به کار میکند، برشکاری تا جایی ادامه میابد که جریان الکتریکی متصل باشد. به طور کلی میتوان گفت نازل پلاسما وظیفه هدایت جریان و ایجاد قوس الکتریکی، حفظ گاز و شعله را به عهده دارد. این قطعه در چهار سایز مصرفی تولید شده و پس از مدتی استفاده و طی شدن طول عمر مفید خود، دچار فرسودگی شده و باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

بهترین مدل نازل پلاسما کدام است؟

به طور کلی نمیتوان بهترین نازل پلاسما را معرفی کرد چرا که شرکت های متنوعی اقدام به تولید نازل پلاسما کرده اند، اما پیشنهاد میشود که نازل پلاسما را از برندهایی تهیه کنید که موفق به دریافت استانداردهای جهانی CE و ISO شده اند. ممکن است نازل های پلاسمایی که دارای استاندارد هستند کمی قیمت بالاتری داشته باشند، اما در مقابل کیفیت مناسبی را هم به کاربر ارائه میکنند.

انواع نازل پلاسما

نازل های پلاسما بر اساس جنس و سایز مصرفی، قیمت های متفاوتی دارند. اما به طور کلی معمول ترین روش دسته بندی نازل پلاسما بر اساس جنس و متریال مورد استفاده میباشد.

  • نازل پلاسمای برنجی
  • نازل پلاسمای مسی
  • نازل پلاسمای استیل

نوع دیگری از دسته بندی برای نازل پلاسما وجود دارد که بر اساس نوع کارکرد نازل پلاسما میباشد.

  • -نازل پلاسما برشکاری
  • نازل پلاسمای جوشکاری

به طور کلی میتوان گفت نازل های پلاسما در سایزهای 1/1 ، 3/1، 6/1 و 8/1 تولید میشوند و به منظور برشکاری و یا جوشکاری با گازهای آرگون، هلیوم، نئون و… مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای استفاده از نازل پلاسما

  • سرعت برش مطلوب
  • دقت در برش و کیفیت مطلوب برش در لبه ها
  • قابلیت اجرای برنامه ها و کاربردهای متنوع
  • مناسب برای برش تمامی مواد رسانای الکتریکی

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله به صورت کلی در مورد نازل پلاسما و کاربرد آن توضیحاتی ارائه شد. پس از آن به معرفی ویژگی ها و انواع نازل پلاسما پرداخته شد. اگر از دستگاه های برش پلاسما استفاده میکنید، قطعا میدانید که دستگاه برش پلاسما دارای قطعات مصرفی مانند نازل پلاسماست که پس از طی کردن عمر مفید خود، باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. شما میتوانید در همین راستا، برای تعویض و یا تعمیر دستگاه برش پلاسما و یا سایر دستگاه های صنعتی دیگر، با مجموعه پایا پیشرو سرویس یکی از مجموعه های معتبر و شناخته شده در زمینه تعمیر و تعویض قطعات، سرویس های دوره ای و… به شماره تلفن های 55490207-021 و 55490208-021 تماس بگیرید.

خدمات تعمیر پایا پیشرو سرویس
تعمیر پرس برک
کاربرد پرس برک
تعمیر دستگاه برش پلاسما
تورچ برشکاری پلاسما
نازل پلاسما
تعمیر دستگاه لیزر فایبر
قطعات لیزر فایبر
لوازم لیزر فایبر
هد لیزر فایبر
لنز دستگاه فایبر
دستگاه برش لیزر
لنز دستگاه برش لیزر
قیمت عدسی دستگاه لیزر
آموزش راه اندازی لیزر
دستگاه لیزر حکاکی
قطعات جوش لیزر
نازل جوش لیزر
گان جوش لیزر
تعمیر گیوتین
یورواستمپ
تعمیر پرس هیدرولیک
تعمیر پانچ صنعتی
تعمیر رول به شیت
تعمیر پرس ضربه ای
تعمیر برش CNC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *